top of page

INFORMACE K POBYTU V PENSIONU HAMRY

Těší nás, že jste si vybrali Vranov nad Dyjí pro svůj rekreační pobyt. Rádi bychom, aby jste se u nás cítili pohodlně a proto vám zasíláme nezbytné informace.

PŘÍJEZD

Příjezd na penzion směrujte prosím na odpolední hodiny od 14 do 18 hodin. Pokud přijedete dříve, můžete si nechat auto na našem parkovišti a jít se projít po okolí. Pozdější příjezd je možný po domluvě.

 

Mapka jak se dostat na naše parkoviště: (pozor google vás povede nad penzion kde se nedá zaparkovat)

 

 

 

 

Po příjezdu do Vranova ze směru Znojmo se dostanete na náměstí kde po levé straně je restaurace Formosa.  Za ní zabočíte prudce vlevo dolů. Pojedete pořád rovně a dostanete se k mostu, u kterého zabočíte doleva. Po 100m přijedete k penzionu. Můžete parkovat vedle domu, nebo před domem.             

Do uličky, kde jsou na mapce křížky je zákaz vjezdu aut.

Je možné se navigovat přímo k nám na parkoviště zde: https://www.google.cz/maps/place/Parkovi%C5%A1t%C4%9B+Pension+Hamry/@48.8944415,15.8157911,18z/data=!4m5!3m4!1s0x4772ad1ce9fb2ca5:0x1e91e9581ac2d45c!8m2!3d48.8947316!4d15.8154985

 

UBYTOVÁNÍ

U vchodu do penzionu naleznete zvonek. Pokud bychom vás neslyšeli, volejte 725 688 218. Přichystejte si jeden občanský průkaz a zbytek platby v hotovosti nebo vám poskytneme QR kód. (pokud jste nehradili celou částku předem).  K ceně ubytování také vybíráme poplatky obci, které činí 20,- Kč/osoba/den a vybírají se u občanů nad 18let. V pokojích máte k dispozici povlečení, ručníky, utěrky, čisticí prostředky včetně jaru na nádobí. Z toaletních potřeb tekuté mýdlo na ruce a toaletní papír. K zapůjčení máme žehličku a fén na vlasy. 

Na WIFI se připojíte zdarma v celém objektu.    Heslo: 6767000000

V pokojích není TV. Tu můžete sledovat ve společenské místnosti a disponuje všemi kanály.

Před penzionem na zahradě (u náhonu) najdete zastřešené grily s posezením (neposkytujeme dřevo ani uhlí na grilování, ale můžete si jej zakoupit v místním obchodě a ugrilovat si třeba večeři), houpačku nebo houpací síť. Za penzionem je posezení na terasách pod pergolami. Využít můžete také horní zatravěnou terasu, kde celý den svítí sluníčko a jsou tam šňůry na prádlo - například pro plavky nebo ručníky z pláže. Kola Vám bezpečně uschováme ve dvorním traktu, kam se dostanete brankou přímo z bočního parkoviště.

 

Třídíme odpad – Ve dvorním traktu naleznete koše na tříděný odpad, budeme rádi, pokud s námi budete třídit a využijete je. Děkujeme. plast – žlutý, papír – modrý, sklo – zelený.

V budově je zákaz kouření. U venkovních posezení najdete popelníky, prosíme používejte je.

 

SPOLEČENSKÁ MÍSTNOST

Skvělá alternativa při chladnějších večerech. Využijete ji pro posezení, hraní her, nebo pro sledování vašeho oblíbeného pořadu. Máme k dispozici Smart TV se všemi programy. Bar s mikrovlnkou, varnou konvici, vařičem, topinkovačem, skleničky, hrníčky, talíře a příbory. Vše můžete využít pro své pohodlí. 

Samoobslužná lednice – Ve společenské místnosti se můžete sami obsloužit a nabídnout si lahvové pivo , výborné víno z malého rodinného sklípku od Znojma nebo si uvařit expresso v automatickém kávovaru. 

 

VRANOV NAD DYJÍ

Penzion leží v klidné části Vranova, jen 3 minuty chůze od náměstíčka, kde jsou restaurace, potraviny, informační centrum, bankomat, zastávka autobusů a letního turistického vláčku – ten vozí turisty v období červen až srpen na Vranovskou přehradu a Vranovský zámek. Je zejména oblíbený rodinami s dětmi. Na přehradu se dostanete procházkou asi za 20 minut, je zde možnost koupání, vodních sportů nebo vyjížděk na lodi k hradu Bítov. K zámku vede stezka lesem, asi 15 minut chůze. Na druhou stranu od penzionu vede cyklostezka a turistická stezka do NP Podyjí až na rakouskou stranu do NP Thayatal. Jak na české, tak rakouské straně hranice jsou hrady, zámky, zříceniny a krásná nedotčená příroda. Rybáři si přijdou na své při lovení pstruhů v řece Dyji, která je asi 100m od penzionu. Jelikož jsme v údolí a v blízkosti řeky, přibalte si sebou teplejší oblečení pro večerní posezení na zahradě.

Kousek od penzionu se nachází oblíbené dětské hřiště se stolem na ping-pong a venkovní posilovnou.

Pokud plánujete navštívit Rakouskou stranu NP, doporučujeme si sebou vzít eura v hotovosti. Ve Vranově nenajdete směnárnu a v některých místech nemusí akceptovat platby kartou.

Více informací k výletům, půjčovnám a aktivitám najdete na našich webových stránkách v Zajímavostech v okolí https://www.pensionhamry.cz/zajimavosti-v-okoli

Také můžete navštívit informační centrum, kde se dozvíte více o této oblasti.

 

RESTAURACE

Nezoufejte, že u nás v penzionu není restaurace. Stručný přehled míst, které doporučujeme:

Benátky 214 – Stylová restaurace kousek od penzionu. Ve středu programy pro děti a o víkendu hudba pro děspělé. (Červenec – Srpen)

 

Restaurace U Vodnáře – Příjemné posezení u Vranovské přehrady s výhledem na vodu

 

Restaurace v Hotelu Pod Zámkem – Najdete ji na Vranovském náměstí. Chutná a zajímavá kuchyně. (květen - červen o víkendech, červenec a srpen - každý den.)

 

Restaurace (penzion) Kormorán – Stojí pod hrází po cestě na přehradu (kolem řeky). Mají výbornou pizzu z pravé Italské mouky. Příjemné posezení v zahradě.

 

Buď laska – Zámecký hotel poskytl prostory ukrajinským uprchlíkům a otevřeli restauraci, kde ukrajinské ženy připravují jejich speciality. 

(květen - červen o víkendech, červenec a srpen - každý den.)

 

Country saloon – Restaurace na Vranovském náměstí s velkou zastřešenou zahrádkou a docela velkým dětským hřištěm. Chutná domácí kuchyně, cenově dostupná. Možnost využít POLOPENZE a stravovat se tam po dobu pobytu. (Celoroční provoz)

 

Restaurace U Tesařů – Ve vesnici Bítov. Navštivte po cestě na hrad Bítov. Výborná kuchyně a místní pivo Tesák. (celoroční provoz)

 

Konopná farma Vranč – Nachází se vedle hradu Bítov. Budete si připadat jako na Jamajce, ochutnejte konopné pivo nebo se projděte konopným bludištěm. (pouze Červenec-Srpen)

Po cestě do Vranova se nezapomeňte zastavit na točenou zmrzlinu z Opočna – najdete ji v obci Lesná nebo Citonice. (Květen – Září)

(upozorňujeme, že otevírací doba restaurací není dlouhá)

ODJEZD

V letních měsících budeme rádi, když budete směřovat svůj odjezd do 9h ráno. Další období do 10h nebo po domluvě může být odjezd z penzionu prodloužen.

 

 

 

BUDEME SE TĚŠIT NA VAŠI NÁVŠTĚVU!

Mapka jak se dostat k penzionu.jpg

STÁHNI V PDF

bottom of page