top of page

NAŠE TIPY NA VÝLETY

Přehrada.jpg

Vranovská přehrada

Vodní nádrž zasazená do lesnaté krajiny, plná zábavy, aktivit a restaurací. Přijďte za sportem, kulturou nebo odpočinkem. Krátkou procházkou cca 20 minut nebo vyhlídkovým vláčkem. 

Zámek.JPG

Zámek Vranov nad Dyjí

Zámek se nachází v západní části Národního parku Podyjí a je národní kulturní památkou. Z penzionu se k němu dostanete krásnou lesní pěšinou. Výhled z nádvoří do Vranovského údolí je nezapomenutelný. 

Podyjí.jpg

Národní park Podyjí

NP Podyjí se rozkládá podél řeky Dyje protékající 40 km dlouhým, hlubokým meandrovitým údolím mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. Nechte se okouzlit jeho krásou na dosah od penzionu.

Bítov1.JPG

Hrad Bítov

Významný hrad stojící před soutokem řek Želetavky a Dyje. Pravděpodobně nejstarší hrad moravsko-rakouského Podyjí. K hradu se dostanete autem, na kole nebo i lodí po Vranovské přehradě. Hrad láká mučírnou nebo největší sbírkou vycpaných psů.

Cornstejn.jpg

Hrad Cornštejn

Zafixovaná obrovská zřícenina hradu Cornštejn stojí za návštěvu. Její rozloha je neskutečná. Hradby maji upravené ochozy s nádhernými výhledy kolem dokola. Hrad najdete nad Vranovskou přehradou nedaleko hradu Bítov.

Nový Hrádek u Lukova.jpeg

Nový Hrádek

Nachází se v první a nejpřísněji chráněném pásmu NP Podyjí, schovaný v lesích a přitom tyčící se nad ostatními kopci. Kouzelná zřícenina s nezapomenutelnými výhledy na zachovalé lesy s ohroženými druhy chráněných rostlin a živočichů. 

Hardeggská_vyhlídka.jpg

Hardeggská vyhlídka

Skýtá mimořádný pohled do údolí Dyje a na městečko Hardegg. Oblíbené místo na výlet po Národním parku Podyjí. Vede k ní úchvatná cyklostezka přímo z penzionu, která protíná vesnici Čížov kde se nalézá jediná zachovalá "železná opona" u nás. 

Znojmo.jpg

Znojmo

Znojemsko je atraktivním cílem nejen jižní Moravy či Česka, ale stále častěji i zahraničních návštěvníků, kteří jsou překvapeni širokou a různorodou nabídkou aktivit. Dopřejte si procházku po starých městských hradbách, ochutnejte víno a nasajte pohodu Jižní Moravy.

Podzemí.jpg

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí je labyrint proplétajících se podzemních chodeb, místy až čtyřmi patry nad sebou, o celkovém rozsahu cca 25 km. Podzemní síť chodeb dodnes udivuje důmyslně budovanými větracími šachtami. Do tajemna můžete nahlédnout na prohlídkové trase až s hororovým laděním.

Plovárna_Znojmo.jpg

Znojemská plovárna

Plovárnu naleznete v atraktivním prostředí v blízkosti Louckého kláštera v jižní částí města Znojma. Běžte se osvěžit při prohlídce historického města. Také v letošním roce pro vás chystá během tropických letních dnů vaše oblíbené noční koupání!

aqualand_moravia.jpg

Aqualand Moravia

Nejmodernější a největší aquapark v České republice. 12 bazénů, 20 tobogánů a skluzavek, 24 saun a procedur.  Nachází se na břehu vodní nádrže Nové Mlýny. Nově otevřený welness Pálava potěší opravdové požitkáře.

Laa.jpg

Termální lázně Laa

Aquapark v Laa je postaven v moderním stylu. Uprostřed lázní se nachází velký krytý bazén, ve kterém je termální voda o velice příjemné teplotě kolem 35-ti stupňů. Oblíbenou atrakcí v je venkovní bazén, ve kterém se nachází slaná voda a hraje zde podvodní hudba.

Opevnění Šatov

Areál Československého opevnění v Šatově

Na jihomoravské hranici v Šatově vznikalo po německém záboru Rakouska v březnu 1938 těžké opevnění, ze kterého si dnes můžete prohlédnout pěchotní sruby MJ-S 3 Zahrada a MJ-S 2 Úvoz.

Vodní mlýn ve Slupi

Vodní mlýn ve Slupi

Pozoruhodná renesanční stavba velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským náhonem. V roce 2009 zde byla otevřena nová expozice Vývoj mlynářství, za kterou Technické muzeum v Brně získalo 1. místo v soutěži Gloria musaealis.

Slavonice.jpg

Slavonice

Malebné město na pomezí Čech, Moravy a Rakouska proslavily překrásné renesanční měšťanské domy s bohatě zdobenými štíty, pitoreskní systém podzemních chodeb a řada zajímavostí v okolí.

Znovín Znojmo.jpg

Vinařství Znovín 

Zde najdete přehled akcí, které vinařství Znovín pořádá, nechybí ani informace o Vinařském turistickém programu a dalších možnostech vinařské turistiky na Znojemsku.

VRUNOFF park.JPG

V'RUN OFF'

Zatímco vaše děti řádí na dřevěných průlezkách, užívají si vodní atrakce vy si můžete v klidu vychutnat kávu a odpočinout si při pohledu na krásnou vranovskou přírodu. Nachází se asi kilometr nad zámkem.

Lanový_park.jpg

Lanový park

Lanový park v korunách 10ti vzrostlých stromů se nachází na hlavní pláži Vranovské přehrady v areálu kempu Vranovská pláž. Ve výšce 4-9 metrů nad zemí můžete ve dvou okruzích zdolat celkem 17 překážek se čtyřmi lanovkami.

bottom of page